Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – marzenie każdej polskiej drużyny

Największym i najbardziej prestiżowym turniejem piłki nożnej na świecie są właśnie wspomniane Mistrzostwa Świata. W starciach tego turnieju zmierzą się najlepsze teamy z całego świata, by powalczyć o puchar dla tytułu każdego kolejnego roku.

Mistrzostwa Świata jako turniej organizowany przez FIFA jest corocznym wydarzeniem, które kibice obserwują od 1930 roku. Jest wyczekiwany na całym świecie i bije rekordy sprzedaży biletów, gadżetów i oglądalności względem wszystkich innych rywalizacji sportowych z dyscyplinie piłki nożnej.

 

Polska drużyna w Lidze Mistrzów UEFA

Wbrew pozorom dość regularnie możemy obserwować występ najlepszych polskich drużyn w pucharze Mistrzostw Świata, jeśli te odpowiednio postarają się w eliminacjach i uzyskają awans.

 

W przeszłości mogliśmy obserwować występy polskich drużyn w rozgrywkach, na przykład takich zespołów jak:

 

  1. W sezonie 2016/2017 w fazie grupowej zagrała Legia Warszawa. Zespół mierzył się z Realem Madryt, Borussią Dortmund i Sportingiem CP.
  2. W sezonie 1996/1997 Widzew Łódź również grał w fazie grupowej i wówczas trafił do grupy z Borussią Dortmund, Atlético Madryt i Steauą Bukareszt.

Mistrzostwa Świata i polskie drużyny

Drużyny z Polski dość regularnie biorą udział w rozgrywkach. Nie są to głośne występy, ponieważ ekipy zazwyczaj nie są w stanie przejść do fazy grupowej. Ta sytuacja dotyczy klubów, a nie reprezentacji narodowych.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Świata

Narodowy zespół Polski w piłce nożnej, a więc Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata radzi sobie dość dobrze, jednak bez szczególnie wysokich wyników. Zazwyczaj występy naszej współczesnej reprezentacji kończą się gdzieś w fazie grupowej.

Tak na przykład w 2018 roku na Mistrzostwach Świata, Polska nie zdołała wyjść z  rozgrywek fazy grupowej. Ówczesny zespół wraz z kapitanem Robertem Lewandowskim przegrał z Kolumbią i Senegalem i musiał pożegnać się z zabawą.

Drużyna w grze FIFA – efekt awansu do Mistrzostw Świata

Mniej znanym, lecz szczególnie popularnym powodem do dumy i wystąpienia w Mistrzostwach Świata jest możliwość pojawiania się takiej drużyny w popularnej grze komputerowej i konsolowej FIFA. Jeśli polski zespół pojawiał się na turnieju, to był też obecny w grze na dany sezon. Tam posiadał pełen skład z nazwiskami graczy, przydzielona ranga i mógł poszczycić się sławą goszczenia u milionów osób na ekranach telewizorów i komputerów z całego świata.

Polacy na Mistrzostwach Świata

Każda drużyna chce wystąpić w turnieju, bo zostanie zapamiętana przez kibiców na lata. Jednymi z najpopularniejszych zawodników, którzy wystąpili w Mistrzostwach już dawno, są Zbigniew Boniek i Grzegorz Lato. Czy ktoś z Was pamięta, w którym roku to było?