Popularne gry komputerowe dla fanów piłki nożnej

Fani piłki nożnej w czasie wolnym od meczu mogą iść pograć ze znajomymi na lokalnym boisku lub orliku. Jeśli jednak pogoda nie dopisuje lub ciężko znaleźć kompana do gry, współcześnie istnieje możliwość, by zagrać w nogę elektronicznie.

Opcja gry w piłkę nożną na komputerach i konsolach bije rekordy popularności. Gry typu symulator trenera lub rozgrywki sportowe mają premiery każdego kolejnego roku. Kibice z niecierpliwością wyczekują i szybko kupują takie tytuły, by móc zagrać swoimi ulubionymi klubami oraz od jakiegoś czasu w towarzystwie ze znajomymi w trybie online multiplayer.

 

Najpopularniejsze gry piłkarskie

Bez dwóch zdań, najpopularniejszymi tytułami o tematyce piłkarskiej są gry:

1.    FIFA

Zdaniem wielu kibiców i piłkarzy to najlepsza gra piłkarska wszechczasów. Nieprzerwanie od dziesiątek lat jest dostępna w corocznej nowej wersji na platformy PlayStation, PC, xBOX i Nintendo. To gra producenta EA SPORTS.

FIFA ma premierę każdego roku i oferuje użytkownikom opcję gry multiplayer i offline jako tryb budowania kariery. To licencjonowana gra FIFA z oficjalnymi drużynami, barwami i składami.

 

2.            Pro Evolution Soccer (PES) / eFootball

Pro Evolution Soccer znany pod skrótem PES to główny konkurent serii FIFA. Ta gra jest dostępna na platformach PlayStation, PC i Xbox. PES od lat przyciąga fanów piłki nożnej swoim realistycznym odwzorowaniem rozgrywki i precyzyjną kontrolą nad zawodnikami.

PES znany również jako eFootball kładzie duży nacisk na realizm fizyki piłki oraz autentyczne zachowania zawodników na boisku. Co prawda nie posiada tak wielu licencji jak FIFA, ale nadrabia to głębią rozgrywki i bardziej symulacyjnym podejściem do futbolu. Gra oferuje tryby single-player, multiplayer oraz Master League. Ogólnie rzecz biorąc, gracze mogą zarządzać swoją drużyną, rozwijać zawodników i rywalizować w różnych ligach i turniejach.

 

3.            Rocket League

Rocket League to z kolei unikalna gra piłkarska, łącząca elementy piłki nożnej z wyścigami samochodowymi. Jest produkowana przez Psyonix. Dostępna na platformach PlayStation, PC, Xbox i Nintendo Switch. Gra zadebiutowała w 2015 roku i szybko zdobyła ogromną popularność dzięki swojej dynamicznej i ekscytującej rozgrywce.

W Rocket League gracze kontrolują samochody wyposażone w turbodoładowanie. Rywalizują na arenie i starają się strzelić piłkę do bramki przeciwnika. Gra oferuje zarówno tryby single-player, jak i multiplayer, w tym mecze towarzyskie, turnieje oraz tryb online. Rocket League na pewno wyróżnia się szybkim tempem, możliwością wykonywania spektakularnych akrobacji i możliwościami personalizacji pojazdów.

 

Wybierz grę dla siebie!

Sprawdź recenzje powyższych gier na znanych portalach branżowych lub jako gameplay na YouTube. Jeśli jesteś prawdziwym fanem piłki nożnej, to z pewnością któryś  z wymienionych tytułów przypadnie Ci do gustu.

 

Od teraz wiesz, jak spędzać wolny czas pomiędzy meczami. Dołącz do milionów graczy przed ekranem i rozpocznij swoją przygodę, by zbudować najlepszy skład lub by stać się najpopularniejszym zawodnikiem.